Na temat chleba krążą dziwne mity. Niektóre osoby zaczynają swoją przygodę z odchudzaniem właśnie od zrezygnowania z pieczywa wierząc, że dzięki temu schudną. Ale czy mają rację? Czy chleb jest tuczący?

Pewnie nie raz usłyszałeś, że ktoś przestał jeść chleb i schudł. Co więc takiego jest w pieczywie co przeszkadza w zrzuceniu wagi? A może lepiej zastanowić się co je się RAZEM z pieczywem?

Rezygnując z chleba taka osoba prawdopodobnie przestała jeść także: żółty ser, salami, pasztet, dżem, nutellę, masło itd. Zrezygnowała też pewnie z drożdżówek, bułek mlecznych i chałek. Wszystkie te produkty są wysokokaloryczne, bo zawierają dużo tłuszczu i/lub cukru. Chleb to nic innego jak źródło węglowodanów. One natomiast są źródłem energii dla organizmu. Ich spożywanie jest wręcz wskazane!

Pamiętaj, że tyje się tylko od nadmiaru kalorii. Nie ma znaczenia czy pochodzą one z chleba, warzyw, owoców czy ryżu.

Kanapki nie są tuczącym posiłkiem, ale ilość i rodzaj dodatków może znacząco wpływać na ich kaloryczność.

Zamiast zupełnie rezygnować z kanapek dokonaj lepszych wyborów w dodatkach. Twarożek, awokado, chuda szynka, jajko, czy hummus to smaczna i zdrowa opcja na obkład. Nie zapomnij o dodatku warzyw! Częściej wybieraj pieczywo ciemne zamiast jasnego, gdyż zawiera ono więcej błonnika, składników mineralnych i witamin z grupy B. Jedyne czego powinieneś unikać to drożdżówki i inne słodkie wypieki.

Podsumowując: jeśli nie przepadasz za pieczywem, to nie musisz go jeść. Jednak kanapki to bardzo łatwa i szybka forma posiłku, więc szkoda z nich rezygnować. CHLEB sam w sobie NIE TUCZY, lecz ilość i rodzaj dodatków jakie na niego kładziemy.

MIT na temat chleba – OBALONY!

Po więcej dietetycznych faktów, przepisów i relacji zapraszam Cię na mojego Instagrama oraz Facebooka. Jeśli to przeczytałeś – zostaw po sobie ślad 🙂

Darmowa dieta!Zapisz się do newslettera i odbierz swój jadłospis